jan novák

01.04.1943 - 02.04.2023 (Věk 80 let)

"Tvá přítomnost bude navždy chybět, ale tvůj duch bude stále s námi"

Zobrazit více

Místo posledního odpočinku

Čeladná, Čeladná 441, 739 12 Čeladná, 1856.

Příběh života

Honza Novák byl můj nejlepší kamarád už od dětství. Počátkem 90. let jsme se poznali ve škole a okamžitě jsme si padli do oka. Byl to ten typ člověka, který okamžitě přitáhl pozornost svým charismatem a úsměvem.


Jan byl velmi nadaný a vynikající v mnoha různých oblastech. Byl skvělým hudebníkem a často jsme spolu hráli v kapele. Byl také vynikajícím sportovcem a vždycky se mu dařilo na zápasech a soutěžích. Ale jeho největší dar byla jeho schopnost přátelit se s lidmi. Byl přirozeně společenský a vždycky dokázal získat nové přátele.


Během našeho studia jsme spolu zažili mnoho dobrodružství. Cestovali jsme po celé zemi a objevovali nová místa. Hráli jsme spolu na koncertech a zápasech a pořádali společné party. Jan měl vždycky energii a nadšení a nikdy se nezalekl nových výzev.


Když jsme dokončili školu, Jan se rozhodl jít na vysokou školu studovat hudbu. Bylo to v té době, kdy se naše cesty začaly rozcházet. Zůstali jsme v kontaktu, ale stali jsme se méně aktivními ve společných aktivitách.


Před několika lety jsem se dozvěděl, že Jan bojuje s vážnou nemocí. Bylo to šokující zpráva a cítil jsem se bezmocný, protože nebylo moc, co bych mohl udělat, abych mu pomohl. Jan se však nikdy nevzdal. Bojoval s nemocí s maximálním úsilím a energií, a dokonce se mu podařilo získat několik vítězství.


Bohužel, nemoc nakonec zvítězila a Jan odešel příliš brzy. Bylo to pro mě velmi těžké a smutné, ale také jsem byl vděčný, že jsem mohl být součástí jeho života. Jan zanechal nevymazatelnou stopu v mém životě a v životech mnoha dalších lidí. Byl to člověk, který dokázal inspirovat a přinášet radost a naději všude kolem sebe. Jeho památka bude navždy žít v našich srdcích.